Budowa sztachety PCV na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani zawiadamiania tego faktu do starostwa powiatowego oprócz kilku wypadków.

Budowa ogrodzenie PVC na ogrodzenie i bramkę ze sztachet nie potrzebuje zezwolenia na budowę ani zgłaszania tego faktu gminie nie licząc kilku wypadków.

Sztachetki PVC na plot i bramkę sztachetowa nie przewyższające wielkości 2,2 m umieszczane pomiędzy dwoma przyległymi działkami nie wymagają żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to również ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów blisko dróg prywatnych oraz wewnętrznych nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ogrodzenie Winylowe na plot i bramkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu powinno określać formę ogrodzenia, metodę dokonania jego montażu i zaplanowany termin zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia należy dołączyć deklaracje o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w celach budowlanych i jeśli jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasem do budowy ogrodzenia PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachetek zadane są specjalne uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na miejsce zjazdu.

Stawianie ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dniach od zgłoszenia planowania jego budowy, o ile starostwo nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może powstać w sytuacji, jak planowane balustrady z plastyku na ogrodzenie i bramę ze sztachet jest niekompatybilne z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej ulicy. W sytuacji kiedy planowane plot z plastiku na plot i furtę ze sztachetekprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. przez utrudnianie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru budowy płotu jest ważne przez 2 lata. Brak zaczęcia robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty wybudowania ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s